FARKINDALIK ATÖLYELERİ

iste mindfulness 150x150 - FARKINDALIK ATÖLYELERİ

FARKINDALIK (MINDFULLNESS) ATÖLYESİ

Mindfullness diğer bir deyişle Farkındalık uygulaması zihnin sahip olduğu ancak uyuyan güçleri uyandırmaya yönelik ve bu yolla dikkat, konsantrasyon sağlandığı bilimsel olarak kanıtlanmış teknikleri içeren uygulamalar bütünüdür.

Farkındalık uygulaması kendi zihninizde büyük bir yakınlık geliştirmeniz, öğrenmek, gelişmek, iyileşmek ve potansiyel olarak kim olduğumuz ve bu dünyada nasıl büyük bir bilgelik, esenlik, anlam ve mutlulukla yaşayabilmek konusunda anlayışımızı dönüştürmek için derin, içsel kaynaklarından yardım almamızı sağlayan bir uygulamadır.

03 1 150x150 - FARKINDALIK ATÖLYELERİ

KONSANTRASYON ATÖLYESİ

İş dünyasında, sosyal ve siyasi hayatta, sanatta, bilimde, felsefede, güç elde etmede ve erdemli olma konusunda başarı elde etmiş bütün insanların ortak özelliği, amaçlarında istikrarlı olmaları ve zihinlerini kolay kontrol edebilmeleridir.

Çoğumuz zaman zaman zihnimizin dağınıklığından, belirli bir konuya odaklanamamaktan şikâyet ederiz. Motivasyonlarımızın zayıf olduğu veya başka engellerin söz konusu olduğu durumlarda potansiyelimizin çok
azını kullanabiliriz. Yaşamımızın geneline baktığımızda bu nedenlerle toplamda büyük bir zaman ve enerji kaybı söz konusudur. Elbette bu engellenebilecek bir durumdur.