Hakkımızda

Vizyonumuz:

Vizyonumuz verdiğimiz kurslar ve seminerler yoluyla kendi iç farkındalıklarını geliştirmesi, bu yolla kendisine, çevresine ve dünyaya faydalı bir birey olmasını sağlamak

Misyonumuz:

Kişilerin, kurumların ve firmaların gereksinim duyduğu seminer ve eğitimleri etik ilkelere bağlı kalarak, alanında deneyim sahibi ve profesyenel eğitmenlerimizle kaliteli ve özgün bir şekilde vermeye çalışmaktayız.

Hedeflerimiz:

Ankara’da ve Türkiye’de eğitimlerimizi güvebilir, özgün bir marka haline getirmeye çalışmaktayız.

Ankademy Nasıl Doğdu?

Ankademy, Aktiffelsefe Kültür Derneği İktisadi işletmesinin bir markasıdır. Aktiffelsefe bünyesinde gönüllü olarak seminerler veren eğitmenlerimizin profesyonel olarak kişilere, kurumlara ve şirketlere eğitim verebilmesi için kurulmuş bir firmadır.

Sıkça Sorulan Sorular:

1. Hangi saatlerde açığız?

Ankademy henüz sadece kurslarımızın verildiği saatlerde açıktır. Ama bizi daha iyi tanımak isterseniz Pazartesiden Perşembeye saat 18.30 ile 21.30 saatleri arasında yerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Eğitmenlerimizden doğrudan bilgi alabilir misiniz?

Eğitmenlerimizden vereceği eğitimler ile ilgili daha ayrıntı bilgi alabilirsiniz. Bunun için en uygun yol kendilerinden e-posta yoluyla bilgi almak olacaktır. Bunun dışında yüz yüze görüşerek bilgi almak isterseniz öncesinden randevu almanızı rica ederiz. Böylece eğitmenlerimizin uygun olduğu saatleri sizlere bildirebilelim.

Seminerler ve Kurslarınız sadece yerinizde mi verilmektedir?

Seminer ve kurslarımız sadece yerimizde değil, talep doğrultusunda işyerinizde, kurumunuzda ve firmanızda da verilebilme olanağı mevcuttur. Tabii ki bu planlarken öncelikle eğitmenlerimizin programını baz almaktayız.

Bunun için ayrıntılı bilgi alınmasını rica ederiz.

Nelerden ilhan alıyoruz?

EĞİTİMİN KENDİSİNDEN

Eğitim kelimesi latince "edugare" yani içinden çekip çıkarmak anlamına gelir.

İnsan doğası gereği bir filozof yaratılışlı varlıktır. Ancak bu yönünü unutmuştur. Sadece bunu hatırlamaya ihtiyacı vardır. Dolayısyla eğitim insanın kafasına yeni bilgiler doldurmaktan çok içinde var olan bilgeliği ortaya çıkarmaktır.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN:

AKADEMİ'NİN KENDİSİNDEN

Akademi, Platon tarafından MÖ IV. yüzyılda kurulmuş bir felsefe okuludur.

Felsefe, Müzik, matematik, geometri, astronomi, Astroloji ve dialektik bu okulun ana konularıydı. Platon insanın cehaletinden kurtulmasının ancak evrenin yasalarını anlaması ile olanaklı olacağını düşündüğü için ilk önce bu konularda eğitimler veriyordu.

ANKA KUŞUNDAN

Anka kuşu birçok eski kültürde yeniden doğuşun, yenilenmenin sembolüdür.

Diğer ismi ile feniks, benben, garuda ismiyle bilinen bu kuş aynı sembolü taşır. Her insanda var olan saklı güçleri temsil eder.
Eğitimin asıl amacı da insanın kendi için saklı olan bilgeliğin ortaya çıkartılmasıdır. Dolayısıyla gerçekte Anka kuşu en zor durumlarda çıkış yolu bulan insan aklıdır.

FAYDALI LİNKLER

Bilgelik öyküleri

Geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır.

Mustafa KemaI Atatürk

“Eğitimin pahalı olduğunu düşünüyorsanız,
cehaletin bedelini hesaplayın.”

SOKRATES

Etik

ilkemiz

etik 1 - Hakkımızda

Uygulanabilirlik

ilkemiz

uygulanabilirlik 2 - Hakkımızda

Felsefi

Temel

felsefi temel 2 - Hakkımızda

Seminerlerimiz, etik ilkeler doğrultusunda geliştirilmiştir. Bu nedenle salt ticari kaygılar gözetmeden yapılandılmıştır ve insanı önceliğe koyar.

Uygulanabilirlik ilkemizle, seminerlerin sadece teorik boyutta kalmaması için yaşama uygulanabilir hale getirilmeye çalışılmaktadır.

Felsefi temel, aktarılan bütün seminerlerimizde bulunmaktadır. Bize göre bu temele dayanmayan hiç bir şey sürdürülebilir, akılcı ve kalıcı değildir.